Hejtman rozdal lidem Zlaté kříže

30. 05. 2018

Dárce krve z celého regionu, kteří za sebou mají osmdesát odběrů, ocenil hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk. Slavnostní předávání Zlatých křížů doktora Jana Janského III. třídy proběhlo v pondělí 28. května v prostorách Klášterního Hradiska v Olomouci.

Dárci krve pomáhají zachraňovat lidské životy bez nároku na jakoukoliv formu ocenění, prostě jenom proto, že to považují za správné. A to se v dnešní době nevidí moc často. Patří jim velké díky,“ řekl hejtman Ladislav Okleštěk.

Olomoucký kraj se na organizaci slavnostního předávání zlatých křížů podílí od roku 2013. Kromě toho každý rok podporuje oblastní spolky Českého červeného kříže. Letos jim poskytl 300 tisíc korun.

Český červený kříž tyto peníze použije právě na podporu bezpříspěvkového dárcovství krve v Olomouckém kraji. Uspořádá za ně také kurzy první pomoci pro příslušníky integrovaného záchranného systému a pro veřejnost,“ vysvětlil náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Dalibor Horák.

V Olomouckém kraji funguje šest transfuzních stanic. Celkem registrují více než devatenáct tisíc dárců krve.

Přes veškeré pokroky moderní medicíny je lidská krev stále nenahraditelná. Bez dárců by lékaři nemohli uzdravovat. Chci jim proto poděkovat za všechny pacienty, kterým zachránili život,“ doplnil prezident Českého červeného kříže Marek Jukl.

Hejtman rozdal lidem Zlaté kříže

Poslední změna 30. 05. 2018 09:03:38