Hejtman Rozbořil vystoupil na sněmu Hospodářské komory v Olomouci

26. 05. 2016

Olomouc hostila XXVIII. sněm Hospodářské komory České republiky. Kromě tří set delegátů z devadesáti živnostenských společenstev a šedesáti regionálních hospodářských komor se výročního sjezdu největšího zástupce podnikatelů v zemi účastnili také vrcholní představitelé České republiky. Čestným hostem byl i hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil.

„Hospodářská komora České republiky je pro náš region klíčovým partnerem při určování strategie i samotné realizaci jeho hospodářského rozvoje. Prostřednictvím komory Olomoucký kraj aktivně komunikuje s místními podnikateli – a to nejen při přípravě strategií, ale i při svých prezentacích pro developery a potencionální tuzemské i zahraniční investory nebo na veletrzích investičních příležitostí,“ řekl Jiří Rozbořil, hejtman Olomouckého kraje.

Olomoucký kraj dlouhodobě podporuje činnost krajské i okresních hospodářských komor dotacemi. Od roku 2011 se finančně podílí na projektu BusinessPoint, díky kterému krajská i všechny okresní hospodářské komory zdarma provozují ve svých sídlech kontaktní, informační a konzultační místa zejména pro malé, střední a také začínající podnikatele.

„Olomoucký kraj se odrazil od dna, když v roce 2015 vykázal největší hospodářský růst ze všech regionů České republiky. Za to je třeba poděkovat právě podnikatelům a zaměstnavatelům obecně,“ dodal hejtman Rozbořil.

Podnikatelům v Olomouckém kraji přitom ztěžuje práci několik faktorů. Tím prvním je kvalita dopravní infrastruktury, kdy naráží na nedokončené státní stavby – například dálnici D1. Druhý spočívá v nestabilním legislativním, daňovém a měnovém prostředí. Bylo by také třeba co nejvíce omezit byrokratické zásahy do činnosti podnikatelů. Tím posledním pak je nedostatek pracovní síly.

„Olomoucký kraj má v přípravě kvalifikovaných pracovníků zásadní úlohu. Zájem o technické obory podpořil například zavedením stipendií. Apeluji ale na podnikatele, aby se i oni sami více zapojili do spolupráce se středními školami,“ uvedl hejtman Jiří Rozbořil.

Olomoucký kraj jde navíc cestou podpory dynamického rozvoje stávajících podnikatelů a ne nadměrného přílivu nových investorů. A to právě z důvodu chybějící pracovní síly.

Hejtman Rozbořil vystoupil na sněmu Hospodářské komory v Olomouci

Poslední změna 26. 05. 2016 13:53:39