Hejtman Rozbořil pokřtil knihu o dobrovolných hasičích Olomouckého kraje

30. 05. 2016

Publikaci, která v regionu nemá obdoby, slavnostně pokřtil hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil v rámci oslav svátku Svatého Floriána. Kniha s názvem Dobrovolní hasiči Olomouckého kraje mapuje historii i současnost 435 hasičských sborů.

„Dobrovolní hasiči jsou v krizových situacích nedílnou součástí integrovaného záchranného systému. Například při požárech v obcích jsou na místě jako první a okamžitě pomáhají. Bývají také důležitou složkou kulturního dění ve vesnici. Nová kniha je tak nejenom dárkem k jejich svátku, ale i poděkováním za záslužnou práci,“ řekl Jiří Rozbořil, hejtman Olomouckého kraje.

Ten publikaci pokřtil pivním speciálem z minipivovaru Kosíř. Pivo, určené výhradně pro tuto akci, dostalo název Svatý Florian a hejtman Rozbořil ho vlastnoručně chmelil 4. května – v den, kdy si připomínáme patrona hasičů Svatého Floriána.

V rámci akce, které se účastnilo na 1500 dobrovolných hasičů, byl také požehnán prapor pro Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska – Krajské sdružení Olomouckého kraje.

Křtu knihy i žehnání praporu předcházel dopoledne Dětský den se záchranáři Olomouckého kraje. K vidění byly ukázky hasební techniky, hasičského vozového parku, techniky celního úřadu, policie České republiky, zdravotnické záchranné služby, vězeňské služby, vojenské policie nebo 153. ženijního praporu a Českého červeného kříže.

„Hasičský záchranný sbor předvedl zásah u dopravní nehody. Následovala vězeňská služba s ukázkou zadržení pachatele. Celní úřad pak prezentoval vyhledávání drog ve vozidle a ukázku služební sebeobrany,“ popsala vedoucí oddělení krizového řízení Krajského úřadu Olomouckého kraje Alena Hložková.

Dětský den se záchranáři přilákal do Korunní pevnůstky v Olomouci na dvě tisícovky dětí z mateřských školek, škol i rodiče s dětmi.

Více fotografií najdete zde.

Hejtman Rozbořil pokřtil knihu o dobrovolných hasičích Olomouckého kraje

Poslední změna 30. 05. 2016 13:37:59