Hejtman Rozbořil podepsal smlouvu o partnerství s čínskou provincií Yunnan

29. 06. 2015

V pátek 26. června uzavřel Olomoucký kraj partnerství s čínskou provincií Yunnan. Smlouvu o partnerství za kraj podepsal hejtman Jiří Rozbořil, za provincii Yunnan stranický tajemník provincie Li Jiheng.

Podpisu smlouvy se zúčastnil i bývalý ministr zahraničních věcí ČR Jan Kohout. Přítomni byli také zástupci Univerzity Palackého, která v loňském roce uzavřela memorandum o spolupráci s Yunnan Normal University. Oficiální čínskou delegaci na dvoudenní návštěvě Olomouckého kraje doprovázeli zástupci nejvýznamnějších yunnanských podniků, kteří se v sobotu setkali na pracovním semináři se zástupci podnikatelů z Olomouckého kraje. Hlavní cílem semináře bylo prohloubení hospodářské spolupráce mezi oběma regiony. Návštěvu stranického tajemník Li Jihenga v sobotu uzavřel pracovní oběd s primátorem města Olomouc.

Provinice Yunnan se svou téměř 47 milionovou populací patří mezi nejdynamičtější čínské provincie a vzhledem ke své strategické poloze a napojení na jižní Asie patří její rozvoj mezi priority čínské centrální vlády.

Olomoucký kraj navázal spolupráci s provincií Yunnan v loňském roce. V prosinci 2014 do této provincie vedl hejtman Rozbořil delegaci složenou ze zástupců Olomouckého kraje, Univerzity Palackého v Olomouci a zástupců podnikatelů. Během návštěvy proběhla jednání s nejvyššími představiteli provincie a hlavního města Kunming, vedeními nejvýznamnějších podniků v provincii, rektorem a dalšími vysokými činiteli provinční univerzity.

Více fotografií zde.

Kraj podepsal smlouvu o partnerství s čínskou provincií Yunnan

Poslední změna 29. 06. 2015 14:05:39