Hejtman Rozbořil poděkoval válečným veteránům

24. 11. 2015

Hejtman Jiří Rozbořil dnes v sále Klášterního Hradiska v Olomouci přivítal  tři desítky válečných veteránů žijících na území Olomouckého kraje. Již osmého společného setkání se zúčastnili jak pamětníci bojů druhé světové války, tak i novodobí veteráni, kteří prošli zahraničními misemi.

„Jedenáctého listopadu jsme si připomněli všechny, kteří se svou odvahou zasloužili o svobodu a demokracii. Je mi velkou ctí se tu každý rok setkat s válečnými veterány a poděkovat jim za jejich odvahu, statečnost a vlastenectví. Patří jim náš obrovský respekt a obdiv,“ uvedl hejtman Rozbořil.

Pamětníkům bojů kromě hejtmana poděkoval také správce posádky Olomouc Alois Kadlčík, válečný veterán a bývalý předseda Československé obce legionářské Ivan Solovka a velitel 72. mechanizovaného praporu Přáslavice Martin Botík. Setkání organizoval Olomoucký kraj ve spolupráci s Českým svazem bojovníků za svobodu a s Československou obcí legionářskou.

Více fotografií zde.

Hejtman Rozbořil poděkoval válečným veteránům