Hejtman Rozbořil otevřel novou okružní křižovatku v Šumperku

15. 12. 2015

Dnes dopoledne byla v Šumperku slavnostně otevřena rekonstruovaná křižovatka v blízkosti centra města. Díky přebudování stávající průsečné křižovatky ulice Temenická s ulicemi Šumavská a Prievidzská na kruhový objezd dojde na tomto místě ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu.

„Rekonstrukci křižovatky považuji za velmi dobrou zprávu pro všechny občany. Olomouckému kraji se ve spolupráci s městem Šumperk podařilo zajistit lepší technický stav stávající komunikace, vytvořit novou okružní křižovatku a vyhradit jízdní pruhy pro cyklistiky v každém směru. Veškeré opravy by měly přispět k výraznému zklidnění dopravní situace a k větší bezpečnosti pro všechny účastníky silničního provozu,“ uvedl hejtman Jiří Rozbořil.

V rámci rekonstrukce byly rovněž upraveny ulice navazující na okružní křižovatku včetně nového provedení chodníků, veřejného osvětlení a veřejné zeleně. Kromě toho je na ulici Šumavská nově zřízen také autobusový zastávkový pruh.

Stavba byla spolufinancována z  Regionálního operačního programu Střední Morava částkou zhruba 7 milionů korun. Město Šumperk se na rekonstrukci podílelo více než 5 miliony korun a Olomoucký kraj na modernizaci křižovatky použil finance ve výši 1,4 milionů korun. Celková cena projektu dosáhla částky téměř 14 milionů korun.

Hejtman Rozbořil otevřel novou okružní křižovatku v Šumperku

Poslední změna 15. 12. 2015 15:08:58