Hejtman Rozbořil otevřel novou křižovatku v Hustopečích nad Bečvou

16. 09. 2015

Dnes dopoledne byla slavnostně otevřena křižovatka pod zámkem v Hustopečích nad Bečvou, která během dvou měsíců prošla rozsáhlou rekonstrukcí. Díky přebudování nevyhovujícího tvaru křižovatky a novému přechodu pro chodce by mělo dojít k výraznému zvýšení bezpečnosti v historickém centru městyse.

„Jsem rád, že se stavební firmě podařilo práce dokončit velmi rychle. Křižovatka se nachází na frekventovaném místě, kde denně hrozily střety chodců s automobily. Především byly v ohrožení děti přecházející od autobusové zastávky k základní škole. Nový přechod pro chodce a celková modernizace křižovatky by měla tuto nevyhovující situaci vyřešit, “ uvedl hejtman Rozbořil.

V Hustopečích nad Bečvou poprvé opraveným krajským silnicím požehnal i místní farář otec František, který popřál všem účastníkům silničního provozu šťastné cesty bez nehod.

Investorem akce byla Správa silnic Olomouckého kraje spolu s městysem. Ten na modernizaci prostranství v historickém centru použil finanční prostředky ve výši téměř 600 tisíc korun z krajských dotací na bezpečnostní prvky a přechody pro chodce. Celková cena projektu dosáhla částky více než 5 a půl milionu korun.

Hejtman Rozbořil otevřel novou křižovatku v Hustopečích nad Bečvou

Poslední změna 16. 09. 2015 13:19:49