Hejtman ocenil snahu o záchranu lidského života

01. 07. 2022

Za snahu zachránit lidský život ocenil hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek čtrnáctiletého Martina Hublara z Kostelce na Hané na Prostějovsku. V pátek 1. července hejtman chlapci osobně poděkoval za pohotový a odvážný čin, kterým projevil velkou statečnost a na svůj věk i zralost.

„To, co se v Kostelci na Hané odehrálo, je obrovské rodinné neštěstí. Když jsem se o možnosti ocenit chlapce dozvěděl, neváhal jsem. Udělal totiž něco, co by nezvládl nejeden z dospělých. Zvláště v této konkrétní situaci. Pomoci druhému v nouzi by mělo být samozřejmé. Jenže ono není, a proto chci Martinovi poděkovat. Velmi si vážím toho, jak příkladně se zachoval,“ řekl hejtman Josef Suchánek.

Rodinná tragédie se ve městě stala koncem dubna. Jeden z členů rodiny tam měl fyzicky napadnout své příbuzné. Incident skončil smrtí tří lidí. „Martin šel zrovna od zubaře, když uviděl ležet na zemi vážně poraněného člověka v kaluži krve. Přiskočil k němu, zavolal zdravotnickou záchrannou službu, poslouchal pokyny záchranářky a pod jejím vedením prováděl až do příjezdu sanitky masáž srdce,“ připomněl smutný příběh starosta Kostelce na Hané František Horák.

Podle starosty prošlo okolo několik lidí, nikdo ale mladíkovi nepomohl. Ani přes veškerou snahu se zraněného člověka nepodařilo zachránit. „Považuji to za automatické, tohle by měl udělat každý. Proto se mi zdá až nepatřičné, že mi za to, co jsem udělal, chce někdo poděkovat,“ uvedl chlapec.

„To, co se stalo, byla věc, která nás potkala nepřipravené. Ale ukázalo se, že se o syna bát nemusím. Myslím si, že si v životě i ve složitých situacích dobře poradí,“ dodala matka oceněného chlapce Hana Hublarová.

Hejtman ocenil snahu o záchranu lidského života

Poslední změna 01. 07. 2022 15:59:29