Hejtman ocenil medailisty z dětské olympiády

10. 09. 2019

Se sportovními nadějemi, které úspěšně reprezentovaly náš region během nedávných Her IX. letní olympiády dětí a mládeže, se setkal hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk. Společně s náměstkem pro oblast sportu Petrem Vránou ocenil v prostorách Vlastivědného muzea v Olomouci ty, kterým se na sportovištích pořádajícího Libereckého kraje podařilo získat některou z medailí.

Děkuji všem medailistům i jejich trenérům za vzornou reprezentaci. Usilujeme o to, aby dětskou olympiádu pořádal v roce 2021 Olomoucký kraj. To je výzva pro všechny naše mladé sportovce,“ uvedl hejtman Ladislav Okleštěk.

Z dějiště her přivezli naši reprezentanti dvanáct zlatých, třináct stříbrných a devět bronzových medailí.

V Liberci jsem byl osobně fandit a musím říct, že tam byla skvělá nálada – a to i díky výkonům mladých sportovců z našeho kraje. Věřím, že tam nasáli atmosféru velké sportovní akce a že mnohým z nich se v budoucnu poštěstí dosáhnout až na vrchol a zúčastnit se olympijských her,“ řekl náměstek Petr Vrána.

Nejvíc zlatých medailí nasbíral gymnasta František Marghold z Gymnázia ve Šternberku. Patnáctiletý sportovec byl nejlepší na bradlech, kruzích, ve víceboji jednotlivců a také prostných. K tomu přidal ještě dvě druhá místa z hrazdy a koně na šíř. Úspěšní byli také tenisté, atleti, orientační běžci, cyklisté nebo plavci.

Celkem se her účastnily více než čtyři tisícovky sportovců a trenérů. Výprava Olomouckého kraje čítala 293 lidí.

Hejtman ocenil medailisty z dětské olympiády

Poslední změna 10. 09. 2019 15:01:53