Hejtman Ladislav Okleštěk přijal čínskou velvyslankyni Ma Keqing

06. 04. 2017

Na dvoudenní návštěvu Olomouce přijela čínská velvyslankyně v České republice J. E. Ma Keqing. Její excelenci dnes přijal v sídle Olomouckého kraje hejtman Ladislav Okleštěk.

Společným tématem byla především spolupráce Olomouckého kraje s čínskými provinciemi Yunnan a Fujian a další možnosti prohlubování partnerských vztahů.  Vzájemný dialog se pak týkal i vzdělávání, konkrétně zavádění a rozšiřování výuky čínského jazyka na středních školách ve spolupráci s Konfuciovým institutem při Univerzitě Palackého.

„S provincií Fujian spolupracujeme mimo jiné také v oblasti sportu, konkrétně se soustředíme zejména na fotbal. V roce 2016 se mezinárodního mládežnického turnaje ve Fuzhou zúčastnilo i mužstvo našeho kraje. Na oplátku letos na Letní fotbalovou školu v Olomouci přijede družstvo Jazykové školy Fuzhou a další tým se zúčastní turnaje partnerských regionů Olomouckého kraje,“ uvedl hejtman Ladislav Okleštěk.

V Olomouckém kraji má velvyslankyně v plánu navštívit kromě hejtmanství také Univerzitu Palackého, kde se setká s představiteli univerzity, absolvuje seminář s čínskými studenty studujícími v Olomouci a zúčastní se soutěže Čínština jako most, při které studenti prezentují jazykové schopnosti.

Olomoucký kraj dlouhodobě spolupracuje s celkem deseti partnerskými regiony. Spolupráce s čínskými regiony Yunnan a Fujian byla navázána v roce 2014.

Hejtman Ladislav Okleštěk přijal čínskou velvyslankyni Ma Keqing

Poslední změna 06. 04. 2017 15:35:32