Hejtman Ladislav Okleštěk předal ocenění nejlepším pedagogům

29. 03. 2017

Cílem slavnostní události, která proběhla už posedmé, nebylo jen ohodnocení náročné a záslužné práce učitelů. Měla také upozornit širokou veřejnost na významnou úlohu pedagogů v naší společnosti.

„V současné době, kdy je školství zatíženo neustálým zaváděním novinek a změn, si musíme o to více vážit učitelů, kteří kromě vědomostí předávají dětem i něco navíc,“ řekl hejtman Ladislav Okleštěk během slavnostního aktu, který se uskutečnil 28. března v Divadle Šumperk.

Ocenění Pedagog Olomouckého kraje získalo patnáct učitelů a pedagogických pracovníků: František Brauner - Gymnázium Olomouc – Hejčín, Vladimír Havelka – Střední škola technická a zemědělská Mohelnice, Ctirad Juráň – Střední lesnická škola Hranice, Dagmar Kolářová – Gymnázium Hranice, Jiří Kovář – Základní umělecká škola Litovel, Jana Králová – Střední škola gastronomie a farmářství Jeseník, Eva Křeménková – Střední škola elektrotechnická Lipník nad Bečvou, Jan Lázna – Střední zdravotnická škola Prostějov, Michal Marek – Gymnázium Jiřího Wolkera Prostějov, Edita Müllerová – Základní umělecká škola Vladimíra Ambrose Prostějov, Vladislava Řihošková – Střední odborná škola obchodu a služeb Olomouc, Jolana Štefková – Gymnázium Olomouc – Čajkovského, Jana Šumníková – Základní umělecká škola „Žerotín“ Olomouc, Stanislav Švesták – Vyšší odborná škola a Střední škola automobilní Zábřeh a Jana Valentová – Základní umělecká škola Šumperk.

Cenu náměstka hejtmana Olomouckého kraje pak převzali Zdeněk Bílek ze základní školy Fučíkova v Jeseníku za rozvoj speciálního vzdělávání v regionu, Milada Dosedělová ze Střední odborné školy Prostějov za rozvoj odborného vzdělávání v kraji a Ivana Kmentová z mateřské školy Pramínek v Teplicích nad Bečvou za rozvoj předškolního vzdělávání.

„Ocenění udělujeme pedagogickým osobnostem, které v obtížné vzdělávací činnosti dosahují velmi dobrých výsledků. Jsem přesvědčen, že jména dnes oceněných pedagogů si žáci budou pamatovat po celý život,“ uvedl náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast školství Ladislav Hynek.

Odborníci z řad ředitelů škol i školských zařízení a Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Zastupitelstva Olomouckého kraje vybírali ty nejlepší z pedagogů středních, vyšších odborných, speciálních a základních uměleckých škol. Dále také z dětských domovů, pedagogicko-psychologických poraden i domů dětí a mládeže, které sídlí v Olomouckém kraji.

Více fotografií najdete zde.

Hejtman Ladislav Okleštěk předal ocenění nejlepším pedagogům

Poslední změna 29. 03. 2017 09:03:43