Hejtman Ladislav Okleštěk ocenil zaměstnance krajského úřadu za aktivní účast v soutěži Do práce na kole

22. 06. 2017

Sedmý ročník soutěže Do práce na kole letos přilákal rekordní počet účastníků. Do kampaně za používání bezmotorových forem dopravy se zapojilo 12 883 lidí z 1958 firem. Projektu se aktivně zúčastnili také zaměstnanci Krajského úřadu Olomouckého kraje, které za jejich aktivitu ocenil hejtman Ladislav Okleštěk.

„Krajský úřad tuto iniciativu dlouhodobě podporuje a snaží se vytvářet co nejlepší možné podmínky pro dojíždění do práce na kole. Jsem rád, že jsem mohl ocenit všech 29 zaměstnanců, kteří se do projektu zapojili a skvěle reprezentovali olomoucký region,“ řekl hejtman Ladislav Okleštěk.

Velkého úspěchu dosáhly hned dvě dámy z krajského úřadu, které v rámci celého olomouckého regionu obsadily první dvě příčky. První místo získala Marie Buďová, která na svém kole ujela během měsíce května téměř 1 500 kilometrů. Pomyslnou stříbrnou medaili si pak odnesla Hana Stránská za najetých 784 kilometrů. Nejlepším běžcem se ze  zaměstnanců krajského úřadu stal Vojtěch Smékal s úctyhodnými 170 kilometry.

Zaměstnanci úřadu se soutěže zúčastnili již podruhé, soutěžilo jich celkem 29 v osmi soutěžních týmech. Hlavním cílem projektu je motivovat co nejvíce lidí, aby jako dopravní prostředek po městě používali jízdní kolo či jakoukoli bezmotorovou formu dopravy včetně běhu nebo chůze. Sedmý ročník Do práce na kole proběhl ve více než třiatřiceti městech po celé České republice.

Více informací najdete na webu zde.

Poslední změna 22. 06. 2017 14:36:14