Hejtman Košta pokřtil společnou publikaci moravských krajů

20. 01. 2017

Olomoucký, Jihomoravský, Moravskoslezský a Zlínský kraj vydaly nový magazín cestovního ruchu s názvem „To nejlepší z Moravy a Slezska“. Publikace byla oficiálně představena v průběhu veletrhu Regiontour 2017 v Brně. Magazín je dalším z řady společných materiálů, které vznikají díky spolupráci moravských krajů už od roku 2005.

„Počet návštěvníků Olomouckého kraje v posledních letech roste, což je jistě pozitivní zpráva. Nový magazín cílí především na zahraniční turisty, které náš region láká stále víc,“ řekl Oto Košta, hejtman Olomouckého kraje.

Smyslem vzniku magazínu bylo nabídnout v záplavě digitálních medií zahraničním trhům formou přitažlivých fotografií a poutavých článků cestovatelské zajímavosti a novinky z Moravy a Slezska. Nejedná se o turistického průvodce, ale o magazín, který má vyvolávat emoce a touhu destinaci Morava a Slezsko navštívit. Potenciální návštěvníky na sto stránkách oslovuje mimořádné krajinářské, architektonické a duchovní bohatství Moravy a Slezska. Představuje také um a zručnost lidí Moravy a Slezska včetně folklorní jedinečnosti i lokální gastronomie.

Magazín vychází s ohledem na zahraniční cílové skupiny Moravy a Slezska v polštině a angličtině, každá mutace v počtu 10 000 kusů. Na nákladech spojených s realizací projektu se jednotlivé kraje podílely rovným dílem.

Magazín bude distribuován na zahraničních veletrzích a prezentačních akcích cestovního ruchu a při jednání s odbornou veřejností. Také bude k dispozici subjektům, které v tuzemsku poskytují služby v cestovním ruchu zahraničním hostům.

Všechny čtyři partnerské kraje se prezentují na veletrhu Regiontour 2017 v pavilonu P. Olomoucký kraj má připravenu expozici ve stánku s číslem 105, Jihomoravský kraj ve stánku číslo 50, Moravskoslezský kraj se představí na stánku agentury CzechTourism a Zlínský kraj se prezentuje ve stánku označeném číslem 101.

Více informací o nabídce cestovního ruchu v moravských krajích naleznete na těchto webových stránkách:

www.ok-tourism.cz

www.jizni-morava.cz