Hejtman Košta obdaroval první dítě Olomouckého kraje roku 2017

03. 01. 2017

Rostislava Zouhara, který přišel na svět 1. ledna 2017 pět minut po jedné hodině ranní a stal se tak prvním dítětem, které se v tomto roce v našem regionu narodilo, dnes navštívil hejtman Oto Košta.

„Přeju Rosťovi hlavně zdraví a také to, aby měl kolem sebe neustále lidi, kteří ho milují,“ řekl Oto Košta, hejtman Olomouckého kraje.

Rostislav se narodil v Jesenické nemocnici. Měřil 52 centimetrů a vážil 3680 gramů. Jeho maminka má trvalé bydliště v České Vsi, kde se už na bratříčka těší další tři sourozenci – jedenáctiletá Veronika, o tři roky mladší Tereza a Martin, kterému je sedm.

Hejtman přivezl malému Rosťovi hrací deku a vkladní knížku s patnácti tisíci korunami. Mamince předal kytici.

Společně s hejtmanem přivítali prvního občánka Olomouckého kraje roku 2017 také zástupci města Jeseník a vedení nemocnice. Starosta Adam Kalous chlapečkovi daroval přívěsek se znamením Kozoroha. Ředitel zdravotnického zařízení Vítězslav Vavroušek měl pro dítě i jeho maminku balíček s kosmetikou, čaji a vitamíny.

Olomoucký kraj poprvé poskytl finanční dar prvnímu dítěti regionu v roce 2003.

Hejtman Košta obdaroval první dítě Olomouckého kraje roku 2017

Poslední změna 03. 01. 2017 15:19:28