Hejtman Košta navštívil Odpovědnou firmu roku 2016

18. 01. 2017

Poprvé zamířila do Olomouckého kraje cena Odpovědná firma roku. Za ten loňský ji získal olomoucký závod společnosti Koyo Bearings ČR. Odborná porota v rámci celostátního kola soutěže hodnotila, jak podniky pečují současně o zaměstnance, životní prostředí i rozvoj regionu, ve kterém působí.

„Jsem rád, že máme v Olomouckém kraji úspěšné firmy, které vytváří pracovní místa pro obyvatele regionu. Koyo patří mezi velké zaměstnavatele – už teď zde pracuje na 470 lidí a společnost chystá další nábor,“ uvedl Oto Košta, hejtman Olomouckého kraje.

„Chceme být spolehlivým partnerem pro naše zákazníky, vyhledávaným zaměstnavatelem a také bezpečným závodem, odpovědným k životnímu prostředí,“ zdůraznil ředitel závodu Petr Novák.

Firma se v Olomouckém kraji věnuje také charitativním projektům. Rozdělila na ně už více než dvacet milionů korun. Pomáhá například Dětskému centru Ostrůvek, společnosti Jitro Olomouc, Českému červenému kříži, Unii neslyšících nebo Nadaci Malý Noe.

Podporuje také vybrané mateřské, základní či střední školy například v Lutíně či Uničově.

Výrobce ložisek Koyo Bearings je součástí nadnárodní korporace JTEKT, která sídlí v Japonsku. V Olomouci působí od roku 2000. V letech 2007, 2008 a 2011 obdržel ocenění pro nejlepšího zaměstnavatele v kraji.

Hejtman Košta navštívil Odpovědnou firmu roku 2016

Poslední změna 18. 01. 2017 11:42:51