Galavečer připomněl úspěchy olomouckých a šternberských volejbalistek

23. 06. 2017

Slavnostní tečku za sezonou volejbalových klubů VK UP Olomouc a TJ Sokol Šternberk udělal Galavečer volejbalu žen, který hostily reprezentativní prostory kongresového sálu BEA campusu Olomouc. Důstojnost setkání dodaly nejen okouzlující róby přítomných sportovkyň, ale také účast řady významných hostů. A bylo na co vzpomínat.

Přípravy komponovaného pořadu se ujal profesionální tým multimediálního centra BEA campus channel, jenž dokázal z dvouhodinového programu učinit živou a atraktivní přehlídku volejbalového umu olomouckých i šternberských hráček ve spojení s vtipem, šarmem i důstojností. Na pódiu doplněném velkoplošnou obrazovkou, na níž se prezentovaly předtočené klipy i vzpomínkové ukázky z významných zápasů skončené sezony, se postupně vystřídaly zástupkyně všech družstev obou spřízněných volejbalových klubu, od těch nejmenších přes dorostenecké kategorie až po hráčky obou úspěšných extraligových týmů žen.

„Rád bych při této příležitosti především poděkoval všem partnerům a sponzorům, ať se jedná o Olomoucký kraj, města Olomouc a Šternberk i řadu dalších, bez kterých bychom tu dnes nemohli být a čím se v tom dobrém chlubit,“ uvedl předseda Volejbalového klubu Univerzity Palackého Olomouc Jiří Zemánek. „Pevně věřím, že letošní úspěšná sezona nebyla díky hráčkám všech týmů, trenérům a organizačním pracovníkům zdaleka tím posledním, co jsme schopni ve volejbalovém světě říct. Pokud se nám dnes podařilo založit tradici takových společných setkání, bylo by to úžasné,“ přeje si Zemánek.

Olomoucké volejbalistky se v uplynulé sezoně mohly pochlubit zejména úspěchy v té nejsledovanější, tedy seniorské kategorii. Družstvo žen vedle reprezentace v evropských pohárových soutěžích obhájilo stříbro z domácí extraligy a především uzmulo svému hlavnímu rivalovi z Prostějova Český pohár, na nějž předtím naposledy dosáhlo v už dávných devadesátých letech minulého století. Šternberský Sokol, který je nejmenším městem působícím v extraligové soutěži dospělých, zase zdatně sekundoval hlavně titulem mistryň republiky v kategorii kadetek.

„Olomoucký kraj podporuje sport a to nikoliv z nějakého rozmaru, ale proto, že třeba právě naše volejbalistky jsou úspěšné a dávají tak vzor mládeži, která se díky tomu snaží se o sebe postarat, trénuje a učí se nějakému řádu a zodpovědnosti. Můžu vám tady proto slíbit, že sport budeme podporovat dál, protože to vidíme jako smysluplnou činnost,“ konstatoval hejtman kraje Ladislav Okleštěk.

Podobně hovořil i primátor statutárního města Olomouce Antonín Staněk: „Také naše město rádo podporuje sport, protože se domnívám, že právě sport je nejlepším druhem prevence proti různým negativním jevům, jako jsou kriminalita, drogy, ale třeba i tloustnutí. Vím, že není jednoduché peníze na sport sehnat, protože sport dnes není levnou záležitostí. Přijměte mé hluboké poděkování vy všichni, kdo trénujete a vedete sportovní týmy, protože bez vás by to nešlo,“ řekl primátor Staněk.

Olomoucká i šternberská družstva volejbalistek nyní čeká letní dovolená, po níž se hráčky v srpnu opět sejdou k přípravě na novou sezonu. V ní bude olomoucký tým žen znovu reprezentovat v pohárové Evropě a pokusí se překazit Prostějovu jubilejní desátou oslavu mistrovského titulu. Šternberk se zase v nejvyšší kategorii bude snažit o vylepšení letošního sedmého místa mezi tuzemskou elitou.

Galavečer připomněl úspěchy olomouckých a šternberských volejbalistek

Poslední změna 23. 06. 2017 10:17:56