Fond mikroprojektů

01. 03. 2010

Na adrese Programu: www.cz-pl.eu v sekci Fond mikroprojektů byla umístěna aktuální verze dokumentu „Přehled čerpání prostředků na mikroprojekty ke dni 28.02.2010" v jednotlivých regionech.

V rámci Programu lze podporovat také projekty menšího rozsahu z Fondu mikroprojektů. Mikroprojekty jsou zaměřeny především na oblast rozvoje mezilidských přeshraničních vztahů, společenských, osvětových a kulturních aktivit. V současném období jsou průřezem všech prioritních oblastí, je tedy umožněna například podpora mikroprojektů na zlepšení infrastruktury daného území.

Mikroprojekty vhodných žadatelů jsou podpořeny v případě, že podpora z ERDF je v rozmezí od 2 do 30 tis. EUR s tím, že celkové náklady mikroprojektů mohou být maximálně do 60 tis. EUR. Princip vedoucího partnera není na úrovni mikroprojektů vyžadován. Na území Olomouckého kraje působí euroregion Praděd (pro okresy Jeseník, Olomouc, Prostějov a Přerov) a euroregion Glacensis (okres Šumperk). Více informací ke správním územím a činnostem euroregionů najdete na webových stránkách Olomouckého kraje.

Obecné informace k Fondu mikroprojektů jsou uvedeny v Příručce pro žadatele, bližší informace o vyhlášení Fondu mikroprojektů euroregiony, podmínkách a příjmu žádostí najdete na webových stránkách příslušných euroregionů:

www.europraded.cz

www.euro-glacensis.cz