Folk na Letním 2016 je již historií!

25. 08. 2016

Dne 20.8. 2016 v 16.00 odstartoval další ročník festivalu Folk na Letním v areálu kulturního střediska v Hlubočkách-Mariánském Údolí.  Kulturní komise obce Hlubočky v zastoupení Aleše Prstka a hudební dramaturg Aleš Kubis spolupracují na vytvoření této kulturní akce již dvanáctým rokem, vlastně od té doby co byl areál amfiteátru po rekonstrukci znovu otevřen. Festival se zaměřuje především na hudbu v oblasti folk a country, ale nebrání se i jiným formám. Na pódiu krásného amfiteátru letos vystoupilo osm skvělých kapel, které přijely z různých koutů země a jedna i ze Slovenska. Největším zážitkem pro 229 platících diváků bylo hodinové vystoupení špičkové kapely na scéně  na folk & country scéně u nás i v zahraničí : Robert Křesťan a Druhá tráva. Kladné hodnocení u díváků však měly všechny kapely, které na scéně kulturního střediska Hlubočky vystupovaly, ať to byla již téměř domácí kapela Domino z Olomouce, Sluníčko z Bohumína , Kupodivu z Brna, eMBéčka z Lipníka nad Bečvou, Mrakoplaš z Prahy nebo Strunovrat ze Slatiňan či Janko Kulich a Kolegium ze Žiaru nad Hronom. Všichni přítomní diváci dle ohlasu byly výběrem nadšeni a každý si mohl vybrat to „své“.  Celý festival provázel slovem již dlouholetý moderátor této akce, muzikant a zpěvák Miroslav Ošanec a zvuk zajistili manželé Toupalovi. Celkově lze letošní festival zhodnotit jako velmi úspěšný a hojně navštívený. Skvělou muziku, kterou festival přinesl na pódia amfiteátru podpořilo i skvělé počasí.

Festival v takovém rozsahu není možné pořádat bez finanční pomoci. Velký dík proto patří Obci Hlubočky a Olomouckému kraji, kteří přispěli v rámci dotací k podpoře kulturního dění.

Folk na Letním 2016 je již historií!

Poslední změna 25. 08. 2016 13:47:03