Držitelkou ocenění Žena regionu za Olomoucký kraj se stala Hana Pokorná

01. 06. 2016

Vítězkou sedmého ročníku prestižního ocenění Žena regionu se za Olomoucký kraj stala Hana Pokorná, významná osobnost kulturně-společenského života Olomouckého regionu. Slavnostní předávání se uskutečnilo v úterý 31. května ve vojenské nemocnici Klášterní Hradisko. Ocenění jí za přítomnosti zástupců soutěže a partnerů předal hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil.

„Jsem rád, že je náš kraj partnerem projektu Žena regionu, protože bez žen to opravdu nejde,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil a dodal: „Když si uvědomíme, kolik toho dnešní ženy zvládají – svou práci, péči o rodinu, ale ještě pomáhat druhým nejen ve svém regionu, je to radost pohledět. Takových žen je mnoho a je dobře, že ji můžeme poděkovat a vyslovit uznání právě skrze projekt Žena regionu.“

Vítězkou 7. ročníku projektu Žena regionu za Olomoucký kraj se na základě hlasování veřejnosti stala Hana Pokorná. Hanka již téměř třicet let žije a působí v Olomouci, kam přišla za zaměstnáním na zdejší univerzitu a pokračovala jako vedoucí propagace ve Vlastivědném muzeu Olomouc. Velkým mezníkem jejího profesního života bylo založení první čajovny a galerie U Bílého slona na Moravě roku 1994, která se stala nejen nositelem know-how pro „čajovou kulturu“ u nás, ale i kulturně-společenským centrem Hané. Hanka je silná žena, která se dokáže „otřepat“ i z nepříjemných situací a odpustit. Uskutečňování svého velkého snu v oblasti podnikání se totiž po třinácti letech dobrovolně vzdala ve chvíli, kdy se ocitla sama se třemi dětmi, což ji v profesní oblasti v roce 2002 zavedlo zpět k učitelství historie a společenských věd na Církevní gymnázium Německého řádu, kde působí dodnes. Zde se jí i v této rovině opět podařilo najít smysluplné působení, o kterém by mohla vypovědět řada jejich studentů a studentek, kteří u ní často hledali podporu a radu. Jak sama říká: „Věřím tomu, že každý člověk má nějaký talent a vnímám jako své poslání dodávat lidem odvahu jej rozvíjet a obohacovat tím sám sebe i okolí. Ocenění ráda přijímám jako symbol poděkování všem ženám, které se snaží skloubit svoji profesi s péčí o rodinu a přitom jim není lhostejné, co trápí lidi kolem nich a snaží se jim pomáhat a povzbuzovat je.“

Hana se věnuje také publikační činnosti o oboru historie či umění a dodnes organizuje řadu veřejně prospěšných akcí a výstav, v nichž také pomáhá uskutečňovat sny jiným prostřednictvím svého působení v neformální umělecké skupině Talentovaní Umělci.

O soutěži:

Celostátní soutěž Žena regionu je určena všem ženám, jež svým aktivním přístupem motivují a obohacují ostatní, podílejí se na veřejném životě, pomáhají nemocným, dětem či zvířatům nebo přispívají ke zlepšení a rozvoji svého regionu. Nejedná se přitom jen o veřejně známé a úspěšné osobnosti, ale především o obyčejné ženy, o jejichž smysluplných a nezištných aktivitách nemá veřejnost ani média většinou ani tušení. Soutěž se koná pod záštitou Senátu Parlamentu České republiky, Asociace krajů ČR a Olomouckého kraje. Vyhlašovatelem soutěže je od roku 2009 společnost Prime Communications, s. r o.

Držitelkou ocenění Žena regionu za Olomoucký kraj se stala Hana Pokorná

Poslední změna 01. 06. 2016 13:40:34