Do regionu přitečou další evropské peníze

23. 03. 2018

Prostřednictvím místních akčních skupin pošle Evropská unie do našeho regionu v dalších letech více než 1,25 miliardy korun. Vyplývá to z informací, jež zazněly na dvanáctém zasedání Regionální stálé konference pro území Olomouckého kraje (RSK OK), které proběhlo tento týden v Olomouci.

„Prostředky z Unie jsou pro kraj důležitým zdrojem příjmů a hejtmanství je využívá jak u menších projektů, tak hlavně u větších investičních akcí. V čerpání evropských peněz je Olomoucký kraj velmi úspěšný,“ uvedl hejtman Ladislav Okleštěk.

Konference se zúčastnili zástupci kraje, měst, obcí nebo neziskových organizací. Do diskuze se zapojili také lidé z Palackého univerzity a úřadu práce. Důležité poznatky z praxe přinesli místní podnikatelé. „Na dalších setkáních už budeme projednávat konkrétní požadavky jednotlivých partnerů. Už teď jsme ale řešili například rozvoj vzdělávání v základních a mateřských školách,“ informoval náměstek hejtmana Jan Zahradníček.

Další zasedání RSK OK proběhne ještě do začátku letních prázdnin.

12. zasedání Regionální stálé konference pro území Olomouckého kraje

Poslední změna 23. 03. 2018 12:23:10