Desítky středních škol na jednom místě. V Olomouci začal Scholaris

21. 11. 2018

Na Střední škole polytechnické v Olomouci dnes odstartoval už 23. ročník prezentační výstavy vzdělávacích oborů středních a vyšších odborných škol Scholaris. Dvoudenní akci zahájil ve středu 21. listopadu náměstek hejtmana pro oblast školství Ladislav Hynek.

Výstava Scholaris je skvělou příležitostí, jak seznámit žáky i jejich rodiče s možnostmi dalšího vzdělávání. Velkou roli při výběru oboru mohou hrát také finanční pobídky pro studenty, které Olomoucký kraj poskytuje,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast školství Ladislav Hynek.

Kromě samotné prezentace oborů jednotlivých škol se návštěvníci mohou těšit také na soutěže zručnosti. Novinkou jsou čtyři workshopová místa, kde se ve větším měřítku představí obory, které se podle odborníků z úřadu práce dlouhodobě potýkají s nedostatkem zájemců o studium.

Jedno z míst je zaměřeno na zdravotnictví, druhé na optiku a jemnou mechaniku. Třetí patří řezníkům, uzenářům a pekařům, čtvrté pak kominíkům, zedníkům a obkladačům,“ uvedla za organizátory přehlídky Zdeňka Bakalová.

Svou nabídku letos prezentuje 83 škol z Olomouckého kraje a také čtyři školy ze sousedních regionů. Výstava potrvá do čtvrtka 22. listopadu.

Olomoucký kraj klade velký důraz na vysokou uplatnitelnost absolventů na trhu práce. Důkazem toho je úzká spolupráce mezi krajem, školami a zaměstnavateli při zařazování nových oborů vzdělání. Věřím, že si žáci z pestré nabídky učebních oborů vyberou pro sebe ten nejvhodnější,“ uzavřel Hynek.

Desítky středních škol na jednom místě. V Olomouci začal Scholaris

Poslední změna 21. 11. 2018 13:34:02