Den malých obcí nabídl sondu do života na venkově

20. 11. 2018

Aktuální informace z oblasti rozvoje venkova, dotační politiky nebo financování. Navíc reakce na nejnovější problémy v rozsáhlé oblasti činnosti veřejné správy a jejich řešení – to vše nabídl jubilejní padesátý ročník konference Den malých obcí. Na Výstavišti Flora v Olomouci ho v úterý 20. listopadu zahájil hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

„Že toho venkovu dlužíme hodně, je jasné. Také proto jsme si jeho rozvoj dali do programového prohlášení Rady Olomouckého kraje. A naše snaha přináší první ovoce – už vloni jsme zavedli několik zcela nových dotačních programů a další přibydou letos,“ řekl hejtman Ladislav Okleštěk.

Starostové se během programu konference zajímali především o dotační programy kraje a Ministerstva pro místní rozvoj, nakládání s odpady nebo aplikaci nařízení GDPR. Nechyběly ani připomínky.

Imponuje mi kuráž starostek a starostů, kteří se nebojí říct, co je špatně, co potřebují a kde jim podpora chybí nejvíce. Je dobře, že od nich zaznívají kritické hlasy, protože poslouchat jen samá pozitiva a chválu by nemělo smysl,“ uvedl hejtman Okleštěk.

Den malých obcí se koná dvakrát ročně, vždy v Praze a pak v některém z měst na Moravě.

Díky této konferenci mají účastníci skvělou příležitost setkat se s představiteli ministerstev i odborníky a získat aktuální informace o dění ve veřejné správě například z oblasti financování nebo dopravní obslužnosti,“ dodal za organizátory Tomáš Polák.

Den malých obcí nabídl sondu do života na venkově

Poslední změna 20. 11. 2018 15:59:16