Dechovky i pop. Díky kraji bude z obecních rozhlasů opět vyhrávat hudba

29. 11. 2021

Olomoucký kraj na příští rok uzavře smlouvu s Ochranným svazem autorským (OSA) a zaplatí obcím na území celého regionu poplatky za reprodukci hudebních děl. Týká se to například přehrávání hudby před začátkem hlášení místních rozhlasů.

„Princip je jednoduchý – tím, že kraj zaplatí autorské poplatky za všechna města a obce na území Olomouckého kaje, dosáhne na daleko nižší jednotkovou cenu, než kdyby každá z obcí postupovala samostatně. Úspora je kolem padesáti procent,“ vysvětlil Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Uzavření příslušné smlouvy s OSA projednala na svém posledním zasedání krajská rada. Poplatky na celý rok vyjdou krajský rozpočet na zhruba půl miliónu korun.

Olomoucký kraj je jediný v Česku, který takto obcím a městům pomáhá, a to už od roku 2001. Jinde podobnou úlohu zastupují mikroregiony nebo svazky obcí.

Dechovky i pop. Díky kraji bude z obecních rozhlasů opět vyhrávat hudba

Poslední změna 29. 11. 2021 21:04:44