Dálnice D35 bude částečně průjezdná už dnes

23. 06. 2021

Už ve středu 23. června kolem patnácté hodiny by měla být zprovozněná část dálnice D35 u Daskabátu. Auta místem, kde o víkendu popraskala betonová konstrukce vozovky, zatím projedou ve směru na Prahu. Na Ostravu by se mohlo začít jezdit od jednadvaceti hodin.

„To je skvělá zpráva. Nadměrnou dopravou, která se kvůli opravám přesunula na krajské a místní komunikace, netrpěly jen samotné vozovky, ale především lidé v obcích a městech nejen v okolí dálnice – těm pod okny projížděly desetitisíce aut. Olomoucký kraj po celou dobu maximálně spolupracoval s Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD), pod jehož správu D35 spadá,“ uvedl Michal Zácha, náměstek hejtmana pro oblast dopravy.

Podle informací ŘSD lze zatím očekávat otevření vždy jednoho pruhu pro každý směr dálnice. Nejpozději ve čtvrtek 24. června odpoledne bude D35 zprovozněna v obou směrech v plném režimu dvou pruhů bez omezení. Zároveň budou ve čtvrtek zrušena veškerá lokální opatření spojená s dokončovacími pracemi bezodkladné opravy.

Dálnice D35 bude částečně průjezdná už dnes     Foto: ŘSD

Poslední změna 23. 06. 2021 12:49:51