Cestovní ruch bude koordinovat nová krajská centrála

07. 10. 2019

Krajské zastupitelstvo schválilo založení nové destinační agentury. Ta bude zajišťovat rozvoj a propagaci cestovního ruchu na území celého Olomouckého kraje. Do regionu navíc díky tomu budou moci přitéct finanční prostředky z celostátních zdrojů.

„Hlavním posláním agentury bude koordinace a efektivní využívání marketingových aktivit v oblasti cestovního ruchu, a to jak u nás, tak v zahraničí,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Nová centrála cestovního ruchu bude na poli marketingu úzce spolupracovat s oběma dosud fungujícími organizacemi – Střední Morava a Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu. Řídit bude například prezentaci kraje na veletrzích a výstavách, marketingové kampaně nebo spolupráci s ostatními regiony.

„Pilotní fáze činnosti centrály začne v průběhu příštího roku.  Poté, co se rozjede naplno, bude poskytovat servis mnoha partnerům z oblasti cestovního ruchu v Olomouckém kraji,“ dodal Vladimír Lichnovský, uvolněný člen Zastupitelstva Olomouckého kraje pro oblast vnějších vztahů a cestovního ruchu.

Centrála bude ve stoprocentním vlastnictví Olomouckého kraje. Ten také bude na její provoz finančně přispívat.

Cestovní ruch bude koordinovat nová krajská centrála

Poslední změna 07. 10. 2019 15:20:06