Český statistický úřad vydal publikaci „Socioekonomická situace na česko-polském pohraničí“

16. 02. 2017

Regionální pracoviště Českého statistického úřadu v Olomouckém a Moravskoslezském kraji a pracoviště Polského statistického úřadu v Opolském vojvodství vydala ke konci roku 2016 společnou publikaci „Socioekonomická situace na česko-polském pohraničí“.  Tento materiál lze chápat jako výsledek dlouholeté a úspěšné přeshraniční spolupráce tří subjektů, jehož autoři se při jeho tvorbě soustředili na socioekonomická data aktuální ke konci roku 2015 a zároveň poukázali na vývoj těchto dat v posledním desetiletí.

Vydaná publikace má ambice díky své názorné prezentační formě přispět k uspokojení poptávky po socioekonomických datech regionů Olomouckého, Moravskoslezského a Opolského. Tyto informace jsou potřebné k formování dalších kroků směřujících k rozvoji přeshraniční infrastruktury, služeb cestovního ruchu či podpoře vzdělávacích, kulturních a společenských aktivit na obou stranách hranice. Trojjazyčná (cz/pl/en) publikace je ke stažení zde.

Poslední změna 16. 02. 2017 13:51:55