Česko-polskou spolupráci prohloubila Euroregionální exkurze

Euroregion Glacensis uspořádal ve spolupráci s Olomouckým krajem Euroregionální exkurzi pro české a polské starosty. Společné setkání se uskutečnilo ve čtvrtek 11. května v prostorách radnice města Olomouce za účasti Petra Lyska, radního pro investice, evropské projekty, transparenci, IT a Smart region.

Hlavním záměrem akce bylo prohloubení vzájemné česko-polské spolupráce mezi členy euroregionu Glacensis a další rozvoj v příhraničním regionu. Exkurze účastníkům umožnila strávit čas se svými protějšky z druhé strany hranice, navázat nové kontakty a upevnit stávající vztahy.

Součástí programu bylo přivítání účastníků a představení úlohy Olomouckého kraje, kdy se slova ujal radní Petr Lysek. Zajímavosti z oblasti cestovního ruchu a krajského města byly prezentovány zástupci Centrály cestovního ruchu OK a Magistrátu města Olomouce. Po prezentacích se účastníci exkurze zúčastnili prohlídky historického centra města a Pevnosti poznání.

Význam těchto vzájemných setkání spočívá především v možnosti navazování nových přeshraničních partnerství a provázanosti v rámci společného působení.

Česko-polskou spolupráci prohloubila Euroregionální exkurze

Poslední změna 19. 05. 2023 14:19:12