Cena hejtmana za práci ve prospěch osob se zdravotním postižením za rok 2018

27. 06. 2019

Velký aplaus a také vyznamenání přímo z rukou hejtmana Olomouckého kraje Ladislava Oklešťka si v pondělí 24. června vysloužily Maria Gianina Oslobanu a Jana Nakládalová, které pracují v sociálních službách. Cenu za práci ve prospěch osob se zdravotním postižením si obě ženy převzaly na začátku zasedání krajského zastupitelstva.

Stejné ocenění uděluje kraj už od roku 2005 a bude v tom pokračovat i v příštích letech, protože lidí, kteří si uznání a poděkování zaslouží, je stále dost,“ uvedl hejtman Okleštěk.

Jana Nakládalová získala ocenění v kategorii dobrovolník. Ve svém volném čase se zaměřuje hlavně na pomoc lidem s roztroušenou sklerózou, kterým pomáhá například s rekondičními pobyty a věnuje se také pořádání odborných konferencí.

Maria Gianina Oslobanu se podílí na chodu domova pro osoby se zdravotním postižením. Cenu si zasloužila především lidským přístupem ke klientům a enormním pracovním nasazením.

„Z rozpočtu Olomouckého kraje jdou do sociálních služeb desítky miliónů korun ročně. Obě dnes oceněné ženy do nich ale investovaly mnohem víc – čas, energii, um i srdce,“ dodal Okleštěk.

 CH 2018


Poslední změna 27. 06. 2019 11:10:52