Burza práce a vzdělání v Olomouci

Pro ty, kteří hledají práci nebo si chtějí doplnit vzdělání, byla určená Burza práce a vzdělávání. Konala se ve čtvrtek 14. října na Výstavišti Flora Olomouc. Za Olomoucký kraj se jí účastnil hejtman Josef Suchánek a jeho náměstek pro oblast regionálního rozvoje Jan Šafařík.

Tradiční přehlídky se účastnily čtyři desítky nejvýznamnějších zaměstnavatelů z Olomouckého kraje z nejrůznějších odvětví. Své zastoupení měl i Krajský úřad Olomouckého kraje. Na burze se představilo také osmadvacet vybraných středních a vysokých škol, o jejichž absolventy mají zaměstnavatelé zájem.

Do přípravy prostějovské a olomoucké Burzy práce se zapojil také Odbor strategického rozvoje Olomouckého kraje je, ve spolupráci s partnery Regionální sektorové dohody v oblasti oděvního, textilního, kožedělného a obuvnického průmyslu Olomouckého kraje (RSD OK). Mezi zapojené školy a zaměstnavatele patří Toray Textiles Central Europe s.r.o.; Koutný spol. s r.o.; MODĚVA oděvní družstvo Konice; Střední škola designu a módy, Prostějov a ART ECON - Střední škola, s.r.o., kteří své produkty prezentovali v podobě vystavených figurín na stánku Olomouckého kraje jako jednoho z vystavovatelů. Cílem je propojení řetězce škola – textilní firma – oděvní firma, a v rámci společné propagace pozvednutí tohoto odvětví v povědomí budoucí generace.

Burza práce a vzdělání se koná ve všech okresech Olomouckého kraje. Poslední zastávkou bude Šumperk, kde se přehlídka uskuteční 18. října. Akci pořádá Úřad práce ČR, Krajská hospodářská komora Olomouckého kraje a Svaz průmyslu a dopravy ČR.

Burza práce a vzdělání v Olomouci

Poslední změna 14. 10. 2022 08:58:28