Budoucnost zimáku řeší Olomouc i kraj společně

15. 09. 2020

Budoucnost zimního stadiónu v Olomouci probírali přímo v terénu na dalším pravidelném setkání hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk a primátor Olomouce Miroslav Žbánek. Sportovní svatostánek potřebuje náročnou rekonstrukci.

„Situace se vyvíjí a my jsme si sdělili aktuality k chystané rekonstrukci stadiónu. Je totiž naším společným zájmem, aby se v Olomouci mohl dál hrát vrcholový hokej a nejen ten – kluziště využívají i děti,“ zdůraznil hejtman Okleštěk.

Rekonstrukce hokejové arény patří mezi priority města. Její současný stav je neutěšený a modernizaci nutně potřebuje. Hejtmanství a olomouckou radnici nespojuje jenom téma rekonstrukce zimáku. Pravidelně řeší další společné projekty nebo třeba provozování a financování významných kulturních institucí.

„Kraj je naším důležitým partnerem, se kterým řadu věci konzultujeme a společně je řešíme. Ve výsledku na tom vydělají občané našeho města i celého Olomouckého kraje," uvedl primátor Žbánek.

Budoucnost zimáku řeší Olomouc i kraj společně

Poslední změna 15. 09. 2020 07:35:25