Bludov se dočkal obchvatu. Novou cestu má i Blatec

22. 12. 2023

Obyvatelé Bludova se po desetiletích příprav a odkladů konečně dočkali vytouženého obchvatu. Nová cesta se za přítomnosti zástupců Olomouckého kraje, Ředitelství silnic a dálnic, ministra pro dopravu a dokonce i předsedy vlády slavnostně otevřela. Těsně před Vánoci se šoféři poprvé projeli i po nově opravené silnici v Blatci.

„Obchvat Bludova ušetří řidičům čas při jízdě ze Zábřeha do Šumperka a lidem v Bludově zpříjemní život, protože z obce odvede tranzitní dopravu. Investice do dopravní infrastruktury jsou jedním z prostředků, které přispějí k rozvoji severní části Olomouckého kraje, což je naší dlouhodobou prioritou,“ uvedl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Délka obchvatu je více než pět kilometrů. Ze strany Zábřeha navazuje na obchvat Postřelmova a v Šumperku končí u kruhového objezdu poblíž městského hřbitova. Investorem stavby bylo Ředitelství silnic a dálnic.

Naopak oprava silnice v Blatci na Olomoucku už probíhala zcela v režii Olomouckého kraje. Předmětem zakázky za zhruba dvacet a půl miliónu korun byla oprava silnice v obci i vozovky směřující do části Kocanda. S rekonstrukcí začali silničáři letos v srpnu.

„Právě špatný stav silnic druhých a třetích tříd trápí Olomoucký kraj dlouhodobě. Postupně se je snažíme opravovat tak, aby byly kvalitní a pro řidiče bezpečné,“ dodal hejtman Suchánek. Na začátku příštího roku kraj po náročné rekonstrukci otevře další nově opravenou vozovku u Hanušovic.

Bludov se dočkal obchvatu. Novou cestu má i Blatec

Poslední změna 22. 12. 2023 15:13:47