Asociace krajů chce posílit služby, které poskytuje regionům a jejich občanům

27. 01. 2017

Rada Asociace krajů České republiky na prvním zasedání po prosincové volbě nového předsednictva projednala činnosti na následující dva roky. Shoda panuje v tom, že toto sdružení musí reagovat na aktuální problémy veřejné správy, zohledňovat resortní rozdělení státu, být profesionální a apolitické.

„Služby našim členům, tedy lidem, proto chceme ještě více posílit – například organizací vzdělávacích akcí pro krajské zastupitele nebo tím, že každý z hejtmanů bude mít na starosti jednu konkrétní oblast činnosti,“ řekla předsedkyně asociace krajů České republiky a hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová.

„Jednání v Čeladné bylo velmi konstruktivní. Padla řada otázek, které se týkaly zásadních oblastí fungování jednotlivých krajů. Nikdo z nás samozřejmě neočekával, že budou tato témata vyřešena na místě, ale je třeba se jimi dál intenzivně zabývat,“ sdělil Oto Košta, hejtman Olomouckého kraje.

Diskutovalo se například o ukončování operačních programů, čerpání finančních prostředků z Integrovaného regionálního operačního programu, komunikaci či nadcházejícím jednání s vládou, které je naplánováno na 20. únor 2017.

„Na toto setkání připraví členové asociace konkrétní materiály k projednání. V mém případě půjde o problematiku letecké záchranné služby a chybějících mzdových prostředků pro zdravotnický personál v některých krajských zařízeních,“ doplnil hejtman Košta.

Jednání s vládou by se mělo týkat i navýšení platů řidičů veřejné autobusové dopravy či financování silnic II. a III. třídy. Proto se prvního jednání Rady Asociace krajů v Čeladné zúčastnil také ministr dopravy Dan Ťok.

Stejná témata chce Asociace krajů probrat 22. února 2017 také s představiteli Svazu měst a obcí ČR. Nová Rada Asociace krajů České republiky představí své priority i prezidentovi České republiky Miloši Zemanovi – a to už 14. února 2017.

Asociace krajů chce posílit služby, které poskytuje regionům a jejich občanům

Poslední změna 27. 01. 2017 08:34:14