Archiv aktualit

16.11.2017 - Listopadové číslo krajských novin vychází

Plánované investice do rekonstrukcí silnic, listopadová návštěva prezidenta Miloše Zemana v kraji nebo informace o stále probíhajícím druhém kole kotlíkových dotací. To jsou některá témata listopadového vydání měsíčníku Olomoucký kraj.

30.10.2017 - Na sever kraje míří obří investice

Lidé, kteří cestují z našeho regionu přes Hanušovice do Polska, se už nebudou muset trmácet po rozbitých cestách. Olomoucký kraj totiž získal dotaci na rekonstrukci silnice vedoucí z Hanušovic přes Staré Město až za hranice.

26.10.2017 - KIDSOK spustil rezervaci krajského víceúčelového autobusu na další měsíce

Koordinátor dopravy KIDSOK spustil rezervaci víceúčelového autobusu Olomouckého kraje pro prvních pět měsíců roku 2018.

15.06.2017 - Červnové číslo krajských novin vychází

Stoupající kvalita i dostupnost péče v krajských nemocnicích, otevření silnice přes Červenohorské sedlo nebo informace o dalším ročníku projektu Společnost přátelská rodině.

07.06.2017 - Kraji a jeho organizacím slouží nový autobus

Krajský koordinátor dopravy KIDSOK v květnu zahájil provoz speciálního autobusu. Vozidlo je určeno pro Olomoucký kraj a jeho příspěvkové organizace.

12.01.2017 - Koordinátor Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje hledá nové kolegy

KIDSOK hledá do svého týmu pracovníky se znalostmi nebo zkušenostmi z veřejné dopravy dopravních systémů, kterým nechybí vysoké pracovní nasazení a chuť vzdělávat se.

25.10.2016 - Důležitá informace pro dopravce

Odbor dopravy a silničního hospodářství Krajského úřadu Olomouckého kraje sděluje dopravcům změnu kontaktních osob pro vyřizování záležitostí v oblasti agend souvisejících s Eurolicencemi, finanční způsobilosti a změnami vozového parku.

23.09.2016 - Hejtman Rozbořil: V kraji nechceme tankodromy místo silnic

Silné znepokojení nad plánem ministra dopravy Ťoka, který veřejně uvedl, že kraje nedostanou na opravu silnic žádné finanční prostředky, vyjádřil hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil.

15.09.2016 - Zářijové číslo krajských novin vychází

Novinky z oblasti veřejné dopravy v Olomouckém kraji, informace o vzniku nových výjezdových základen zdravotnické záchranné služby nebo dohoda o spolupráci v oblasti zaměstnanosti. To jsou některá témata zářijového vydání měsíčníku Olomoucký kraj.

01.09.2016 - Začíná platit jednotná jízdenka na cestování po celém kraji

Od dnešního dne mohou občané jezdit s jediným lístkem různými dopravními prostředky na různých trasách.

03.08.2016 - Soutěž „Pojmenujte si vlak“ míří do finále. I vy teď můžete v anketě vybrat názvy pěti nových spěšných vlaků

Druhé kolo nabízí formou ankety výběr z celkem deseti názvů, které v první části soutěže získaly nejvyšší počet hlasů.

03.08.2016 - Olomoucký kraj pořídí speciální autobus. Využijí ho hlavně příspěvkové organizace a neziskovky

Nízkopodlažní autobus, který by mohly využívat organizace, jejichž zřizovatelem je Olomoucký kraj – takový je záměr hejtmanství.

© Krajský úřad Olomouckého kraje