Archiv aktualit

23.05.2024 - Víte, jaké máme v Olomouckém kraji sociální podniky? Pojďme si je společně představit.

Olomoucký kraj zpracoval další informace o sociálních podnicích z našeho regionu. Nyní máte jedinečnou příležitost seznámit se s nově připravenými kartami, představujeme celkem 21 sociálních podniků z Olomouckého kraje. Tyto karty budou sloužit k osvětové činnosti a propagaci sociálních podniků v našem regionu.

06.05.2024 - Olomoucký kraj vydal první elektronickou brožuru Sociálních podniků Olomouckého kraje

Představujeme Vám elektronickou brožuru „Sociálních podniků v Olomouckém kraji“, kterou zpracoval Olomoucký kraj na odboru strategického rozvoje kraje.

25.04.2024 - Veletrh sociálních podniků Olomouckého kraje se vrací!

Olomoucký kraj ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí (MPSV) pořádá 2. ročník veletrhu sociálních podniků. Prodejní část veletrhu se uskuteční v úterý 5. června 2024 v čase od 9:00 do 17:00 hodin před budovou Červeného kostela v Olomouci.

17.04.2024 - Soutěž, která ocení všechny společensky odpovědné, právě odstartovala

Dělá vaše firma nebo obec něco navíc, nad rámec požadavků legislativy? Máte malou či větší firmu, organizaci, jste obec, nebo organizace veřejného sektoru, která se nebojí čelit výzvám společenské odpovědnosti? Chcete ukázat, jak vaše podnikání přispívá k lepší společnosti? Přihlaste se do čtvrtého ročníku soutěže Cena hejtmana Olomouckého kraje za společenskou odpovědnost.

08.04.2024 - Olomoucký kraj se prezentoval na veletrhu Stavotech Olomouc

Olomoucký kraj se opětovně prezentoval na jarní etapě oblíbeného veletrhu Stavotech v Olomouci. Společně s regionálními partnery představil návštěvníkům širokou škálu inovativních řešení, konzultoval kotlíkové dotace v Olomouckém kraji, představil nově vydané publikace na podporu podnikatelské prostředí „Významné firmy Olomouckého kraje“ a „Katalog regionální produkce“.

02.04.2024 - Veletrh Stavotech ukáže aktuální trendy v oblasti energetiky a stavebnictví

Vše pro stavbu pod jednou střechou. To je stavební a technický veletrh Stavotech Olomouc, jehož jarní etapa, v pořadí už 64. ročníku, se uskuteční po Velikonocích na olomouckém výstavišti Flora. Představí se na něm Olomoucký kraj a jeho regionální partneři. Veletrh se zaměří převážně na energetiku.

08.03.2024 - Od 1. července bude hlášení k zaměstnávání cizinců výhradně jedním ze tří digitálních kanálů

Změna postupu od 1. července 2024, které se týká povinnosti hlášení k zaměstnávání cizinců Úřadu práce ČR. V rámci zlepšování služeb a modernizace úřadu bude přistoupeno k digitalizaci tohoto úkonu.

16.02.2024 - Podnikatelem roku Olomouckého kraje je firma BG7 global rodiny Brázdilů

Ocenění EY Podnikatel roku 2023 Olomouckého kraje bylo letos uděleno hned trojici podnikatelských osobností. Z rukou vedoucí partnerky EY Martiny Kneiflové a hejtmana Olomouckého kraje Josefa Suchánka si jej převzali Ladislav Brázdil a jeho synové Ladislav a Jiří. Jejich společnost BG7 global s. r. o. se zabývá vývojem a výrobou lehkých konstrukcí pro široké spektrum odvětví od automobilového průmyslu přes elektrotechniku až po vodohospodářství.

16.01.2024 - Kraj vydal dvě nové publikace – představují významné firmy a regionální výrobky

Olomoucký kraj vydal dvě nové publikace, které se zaměřují na podporu místního podnikání a regionální produkci. Kniha Významné firmy Olomouckého kraje prezentuje nejúspěšnější podniky a významné zaměstnavatele působící na území kraje. Katalog regionální produkce v Olomouckém kraji se zaměřuje na propagaci místních výrobků a produktů.

04.12.2023 - Starostové a další zástupci obcí a měst z kraje se setkali k tématu umělá inteligence

Olomoucký kraj uspořádal v úterý 28. listopadu 2023 setkání k tématu umělá inteligence pro zástupce obcí, městysů a měst z Olomouckého kraje. Setkání se zúčastnili zejména starostové a pracovníci obecních a městských úřadů či magistrátů.

13.02.2023 - Titul Podnikatel roku 2022 Olomouckého kraje získal muž, jehož firma nabízí lepší pohled na svět

Gerald Rausnitz, jehož firma Meopta Group působí v Přerově, získal titul EY Podnikatel roku 2022 Olomouckého kraje. Podnik zaměstnává 1 800 lidí a jeho tržby se předloni vyšplhaly na 3,6 miliardy korun. „Lepší pohled na svět“ – to je krédo, kterým se společnost při výrobě optiky řídí.

08.11.2022 - Kraj rozdal ceny za společenskou odpovědnost. Zvítězila univerzita i firmy

Společensky odpovědný může být každý. Ne každý ale získá Cenu hejtmana Olomouckého kraje za společenskou odpovědnost. V pondělí 7. listopadu se to podařilo firmám Designfoods, weba Olomouc a Farmak. V kategorii obcí si cenu převzal Prostějov a za organizace Univerzita Palackého v Olomouci. Mezi mikropodniky a živnostníky zabodovalo BEC družstvo. Speciální ocenění za přínos v uplatňování principů společenské odpovědnosti získala organizace Czechitas.