Archiv aktualit

06.06.2024 - Kraj pozval podnikatele z regionu a představil jim možnosti, jak pomoci s obnovou Ukrajiny

Určený byl pro podnikatele z celého kraje a představil množství příležitostí, dotačních výzev či též typy exportního pojištění.

10.05.2024 - Hejtman navštívil americkou Iowu. Vyjednal spolupráci a uvedl do prodeje čokoládu z Losin

Na čtyři dny vyrazil hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek do města Cedar Rapids ve státě Iowa v USA, aby vyjednal možnosti partnerství a spolupráce s naším regionem.

10.04.2024 - Trnavská delegace čerpala inspiraci na Olomoucku

Slibně tak pokračuje plnění cíle pro aktuální volební období, kterým je zaměřit se na geograficky nejbližší regiony.

25.03.2024 - Pracovníci zahraničních vztahů z krajských úřadů jednali v Praze. Mezi nimi i ti naši

Ministerstvo zahraničních věcí přivítalo koncem února další kulatý stůl pracovníků oddělení zahraničních vztahů krajských úřadů. Tato setkávání započala v loňském roce přímo v Olomouci a tentokrát se kolegové Žaneta Jančaříková a David Záleský sešli se svými protějšky z celé republiky v Praze v Černínském paláci.

10.11.2023 - Olomoucký kraj přivítal pracovníky zahraničních vztahů z celé republiky

Dvoudenní shledání nabídlo prostor k diskuzi nebo výměně zkušeností v této pracovní oblasti.

05.10.2023 - České dny v Opoli

Olomoucký kraj se poslední zářijový víkend prezentoval na prvních Českých dnech, které zorganizoval Honorární konzulát České republiky v Opoli, spolu s městem Opole a Opolským vojvodstvím ve spolupráci s Českým centrem ve Varšavě.

21.09.2023 - Společné jednání komisí pro zahraniční vztahy

Komise pro vnější vztahy Rady Olomouckého kraje navštívila 21. září 2023 město Nysa, kde proběhlo společné jednání s Výborem pro zahraniční vztahy partnerského regionu Opolské vojvodství.

03.08.2023 - Mladí atleti přivezli z Itálie 28 medailí

Na mládežnických sportovních hrách italské trikolóry Giochi del Tricolore, které se konaly od 24. do 29. července, byli mladí atleti z Olomouckého kraje velmi úspěšní. Vybojovali celkem osmadvacet medailí, z toho šest zlatých, třináct stříbrných a devět bronzových. V pořadí už sedmý ročník her hostilo město Reggio Emilia. Kromě Itálie se ho zúčastnilo dalších třiadvacet reprezentací z partnerských měst a regionů. Sportovce přijel podpořit také Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje a jeho náměstek pro oblast sportu Michal Zácha. Sportovních disciplín bylo opravdu mnoho, ať už zmíněná atletika, nebo také baseball, plážový volejbal, fotbal, plavání, basketbal, vodní pólo, box, tenis či gymnastika. Na hrách závodilo celkem 1 800 sportovců. Kromě aktivního pohybu patří k cílům sportovních her také sdílení nových podnětů a nápadů pro budoucí spolupráci a projekty jednotlivých zemí.

17.02.2023 - Unikátní cyklopřívěs na obzoru

Ing. Bc. Milada Sokolová, uvolněná členka Zastupitelstva Olomouckého kraje pro oblast cestovního ruchu a vnějších vztahů, byla společně s cyklokoordinátory Olomouckého kraje načerpat inspiraci v jihomoravské Strážnici, kde mají k dispozici unikátní, v ČR zřejmě jediný svého druhu, otevřený cyklopřívěs německé výroby. A jak jsme se dozvěděli, mají s ním zatím jen ty nejlepší zkušenosti.

29.09.2022 - Kraj oslavil 20 let partnerství s Opolským vojvodstvím

07.06.2022 - Hejtman Josef Suchánek se setkal s českým velvyslancem v Chorvatsku

31.05.2022 - Na zkušené v Itálii. Zástupci kraje si přivezli cenné rady v oblasti sociálního systému a péče o osoby s demencí