Adventní benefiční setkání podpořilo studenty

Olomoucký biskup Josef Nuzík uspořádal adventní setkání. Do Arcibiskupského paláce pozval v pondělí 12. prosince pražského arcibiskupa Jana Graubnera, zástupce Senátu a Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, primátory a starosty, představitele charitativních a vzdělávacích institucí a další významné hosty. Pozvání přijal také hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek a jeho náměstek pro sociální oblast Ivo Slavotínek.

Adventní setkání se neslo v duchu výročí arcibiskupů Antonína Cyrila Stojana a Josefa Karla Matochy a také kněze a generála Metoděje Kubáně. Pravidelně se koná nejen za účelem zamyšlení a zpomalení v adventní době, ale má i benefiční rozměr. Výtěžek z akce věnují organizátoři Nadačnímu fondu Adiuvare, který díky vybrané částce 600 tisíc korun pomůže zmodernizovat dvě církevní gymnázia.

O hudební doprovod akce se postaral pěvecký sbor Stojanova gymnázia Velehrad pod vedením dirigenta Filipa Macka, vystoupilo také pěvecké Opera Trio, letošní finalisté soutěže Československo má talent. Součástí programu byla vernisáž fotografií Dnů lidí dobré vůle 2022.

Adventní benefiční setkání podpořilo studenty

Poslední změna 20. 12. 2022 13:15:17