Zde se nacházíte. Václavské náměstí v proměnách času

Datum06. 09.-07. 10. 2018
Místo konáníArcidiecézní muzeum Olomouc, Galerie
WWWwww.muo.cz/kalendar/zde-se-nachazite-vaclavske-namesti-v-promenach-casu--1251/
OrganizátorMuzeum umění Olomouc

Vývoj a historickou úlohu jednoho ze tří olomouckých kopců nad řekou Moravou představí v Arcidiecézním muzeu nová výstava Zde se nacházíte s podtitulem Václavské náměstí v proměnách času. Ve třech částech ukáže jednak přestavby nejvýznamnější středověké památky návrší, tzv. Zdíkova paláce, za posledních 100 let včetně nyní připravované stavební úpravy. Dále představí nedávno nalezený historický poklad – schrány, v nichž byly uloženy pozůstatky olomouckých údělných knížat a osobností Klášterního Hradiska. A navíc zde budou velkoformátové fotografie míst, která byla (podobně jako Přemyslovský hrad a Arcidiecézní muzeum Olomouc) oceněno prestižním označením Evropské dědictví - European Heritage Label.

Vernisáž výstavy proběhne 6. 9. 2018 v 18.30.

Poslední změna 06. 09. 2018 13:33:19