Vrcholí hlasování o ceně za výjimečný kulturní počin. Rozhodnutí je na vás

25. 03. 2019

Komu bude udělena Cena veřejnosti Olomouckého kraje za výjimečný počin v oblasti kultury rozhodnou i letos obyvatelé regionu. Hlasovat mohou na webové adrese www.olkraj.cz.

Na výběr je celkem jedenáct osobností nebo projektů, které v minulém roce významně ovlivnily kulturní dění v Olomouckém kraji. O tom, který z nich byl ten nejlepší, mohou lidé rozhodovat do konce března,“ doplnil informace náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast kultury Petr Vrána.

Cena veřejnosti je součástí už tradičního udílení krajských cen za přínos v oblasti kultury.  Také tentokrát budou oceněny osobnosti v kategoriích výjimečný počin v oblasti umění, tradiční lidové kultury a ochrany i popularizace kulturních hodnot. Chybět nebude ani prestižní dvorana slávy.

„Kdyby bylo na mně, poslal bych do dvorany slávy všechny pořadatele menších i velkých kulturních akcí, které se vloni v našem regionu uskutečnily. Bohužel, kategorie nejsou nafukovací, takže se dostane jen na někoho. Poděkování a uznání si ale zaslouží všichni,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Ceny za přínos v oblasti kultury za rok 2018 budou slavnostně předány 10. dubna v Moravském divadle v Olomouci.

Cena veřejnosti Olomouckého kraje za výjimečný počin v oblasti kultury - NOMINACE:

1. Festival v centru

2. Sbohem, monarchie.

3. Festival vojenské historie 2018

4. Od Zborova k republice

5. Olmützer Kulturtage

6. 25. ročník Podzimního festivalu duchovní hudby

7. Jakub Rousek, sólista opery a operety Moravského divadla Olomouc

8. Street Art Festival

9. Vojtěch Preissig – životem pro vlast

10. Rozlomená doba 1908-1928 / Avantgardy ve střední Evropě

11. Paul Oliver, sólista baletu Moravského divadla Olomouc