VI. Ročník Memoriálu Rosti Črtvrtíka

10. 01. 2017

Soutěžní přehlídka mladých recitátorů je určena pro studenty středních škol a gymnázií. Studenti, kteří se přihlásí ze svých tříd, mohou být vybráni jako reprezentanti svých škol do kol regionálních. Nejlepší účastníci jsou na základě posouzení odborné poroty vybráni do celorepublikového kola, které se uskuteční v dubnu v Děčíně. Každý rok s tak díky této soutěži objevují noví mladí a talentovaní protagonisté poezie, prózy či dramatických textů.

Studenti mohou soutěžit ve dvou kategoriích:

A: Poezie/próza                          B: Dramatizace divadelních textů

Soutěž je určena pro studenty středních škol, gymnázií a příslušné ročníky víceletých gymnázií.

V průběhu podzimu by měla proběhnout třídní a školní kola, ze kterých vzejdou reprezentanti jednotlivých škol,
kteří se sejdou na regionálních přehlídkách:

• v Divadle Bolka Polívky v Brně
  • v Divadle Horní Počernice Praha
  • v Divadle na cucky v Olomouci
  • na Gymnáziu Děčín
  • v KSA Ostrava
  • v Divadle Dialog v Plzni
  • v KD Vrchlabí
  • v Naivním divadle v Liberci
  • v Divadle SUD v Českých Budějovicích

a na celorepublikovém kole:

• 20.-21. 4. 2017 v Děčíně.

Studenti v přehlídce vystupují nejen jako soutěžící, ale především jako organizátoři,
moderátoři, fotografové a zpracovatelé dat.

Více informací: ZDE

ČTVRTLÍSTEK 2017