Upravené jízdní řády rychle odstranily kritizované chyby

25. 01. 2018

Koordinátor integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje (KIDSOK) v rekordně krátkém čase opravil řadu chyb, které se objevily po zveřejnění prvních jízdních řádů na začátku tohoto roku. Už od 28. ledna jezdí autobusy tak, aby lidé mohli cestovat bez problémů. Další aktualizace grafikonu přijde na jaře.

„KIDSOK sbíral připomínky od cestujících i od starostů obcí a do aktualizovaných jízdních řádů je co nejrychleji zahrnul. Poděkovat bych chtěl také dopravcům, protože ke změnám v dopravě přistoupili velmi flexibilně,“ řekl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

První revize se dotkla zhruba stovky autobusových jízdních řádů. Od tohoto týdne se lidé snadněji dostanou například do přerovské Meopty, posíleny byly spoje do lázní na Jesenicku, přibylo i několik školních autobusů.

Uvedenými změnami snaha o co nejlepší přizpůsobení hromadné dopravy cestujícím nekončí. Na jaře chce KIDSOK vyhodnotit případné další náměty lidí a do jízdních řádů je opět zahrnout.

Upravené jízdní řády rychle odstranily kritizované chyby       - ilustrační foto

Poslední změna 29. 01. 2018 11:55:29