Setkáním s obyvateli Konicka završil prezident Miloš Zeman návštěvu Olomouckého kraje

22. 03. 2017

Třetí den svého pobytu v regionu zahájila hlava státu návštěvou 601. skupiny speciálních sil generála Moravce v Prostějově.

„601. skupina speciálních sil je elitním útvarem, který se 1. ledna 2015 stal součástí Armády České republiky. Tato jednotka svými jedinečnými schopnostmi významně přispívá k zajištění bezpečnosti a obrany naší země. Miloš zeman je prvním prezidentem, který náš útvar navštívil,“ řekl David Franta, velitel 601. skupiny speciálních sil generála Moravce.

Prezidenta v prostějovských kasárnách čekala ukázka akčního zásahu příslušníků jednotky a prohlédl si tu také techniku.

„Speciální jednotky jsou důležitou součástí armády. A to i vzhledem k současné bezpečnostní situaci v některých státech. Je třeba také dále hovořit o financování našich ozbrojených sil,“ sdělil prezident Miloš Zeman.

Krátce před polednem zamířila hlava státu do Konice. Toto město s více než třemi tisíci obyvateli leží v severním cípu Drahanské vrchoviny asi osmnáct kilometrů od Prostějova. Patří k obcím s rozšířenou působností Olomouckého kraje.

„Návštěva pana prezidenta je pro nás velkou poctou. Jde už o druhou hlavu státu, která do Konice zavítala. Přesně před osmdesáti lety sem přijel tehdejší prezident Edvard Beneš. Pro Miloše Zemana jsme připravili dar v podobě keramiky se symboly našeho zámku, publikace o historii města a regionální potraviny,“ zmínil starosta Konice František Novák.

Po setkání s představiteli města, místními podnikateli a zástupci spolků se prezident přesunul do zámeckého parku, kde pohovořil s občany Konice i obyvateli okolních obcí. Podepsal se do Pamětní knihy a dekoroval prapor města pamětní stuhou prezidenta republiky.

Tečku za návštěvou prezidenta Miloše Zemana v Olomouckém kraji udělala už tradiční společná tisková konference hlavy státu a hejtmana Ladislava Oklešťka v obřadní síni konického zámku.

Více fotografií najdete zde.

Poslední změna 23. 03. 2017 11:12:06