Pravidla, vzorová žádost, vzorové smlouvy

19. 12. 2017

Cílem dotačního titulu Podpora kinematografie v turistických regionech Jeseníky a Střední Morava je podpora a motivace filmařů k využití území turistických regionů Jeseníky a Střední Morava pro natáčení audiovizuálních děl. Tím dochází k druhotné podpoře regionální ekonomiky odběrem služeb a zboží filmaři v daném místě. Audiovizuální dílo může být navíc jedním z nástrojů propagace daného místa. Filmový turismus, tedy cesty do míst, kde se natáčely populární filmy a televizní seriály, se v posledních letech stává oblíbeným a přivádí do regionu nové návštěvníky. Proto je podpora filmových štábů v Olomouckém kraji ve veřejném zájmu a v souladu s cíli Olomouckého kraje.

Dotační titul zajišťuje a podporuje:

1. motivaci filmařů k využití území turistických regionů Jeseníky a Střední Morava k natáčení AVD a podpoře natáčení v regionech,
  2. prezentaci turistických regionů Jeseníky a Střední Morava prostřednictvím AVD,
  3. zvýšení povědomí o turistických regionech Jeseníky a Střední Morava,
  4. budování značky Olomouckého kraje jako regionu přátelskému k filmové produkci,
  5. místní ekonomiku (odběr služeb a zboží v regionu a tím i podporu zaměstnanosti v regionu).
Soubor typu pdfPodpora kinematografie v turistických regionech Jeseníky a Střední Morava(1,4 MB)stáhnout

Poslední změna 09. 01. 2018 15:25:31