Občané mohou nominovat zajímavosti do ankety 7 divů Olomouckého kraje

15. 05. 2012

Až do konce května je možné nominovat zajímavosti z našeho regionu do druhého ročníku ankety 7 divů Olomouckého kraje. Kraj z nominovaných vybere 21 nejzajímavějších adeptů na titul Div Olomouckého kraje. O pořadí v anketě pak v létě rozhodnou hlasováním na internetu opět občané. „Chceme touto formou propagovat populární i méně známá místa našeho kraje a přispět k rozvoji cestovního ruchu,“ uvedl hejtman Martin Tesařík.

Nominace mohou zájemci zasílat elektronicky na e-mail tiskove.oddelení@kr-olomoucky.cz, případně klasicky na adresu Olomoucký kraj, tiskové oddělení, Jeremenkova 40a, 779 11 Olomouc. Každá zpráva může obsahovat vždy pouze jednu nominaci.

Námět na pořádání ankety 7 divů Olomouckého kraje si hejtman Tesařík přivezl z loňské návštěvy Slovenska. Ještě v roce 2011 se uskutečnil první ročník této akce, v němž zvítězila Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně. Hlasování se tehdy zúčastnilo 4 135 občanů. Kraj poté výsledky prezentoval v celostátní kampani v síti vlaků Pendolino i na veletrzích cestovního ruchu. První ročník ankety připomíná také stejnojmenná putovní výstava. Ta je do konce května k vidění na hradě Helfštýně, odkud se na celý červen přestěhuje do Zlatorudných mlýnů ve Zlatých Horách. Více informací na webu www.7divuok.cz.

7divuok.jpg


Poslední změna 15. 05. 2012 16:53:11

© Krajský úřad Olomouckého kraje