Nový Akční plán

20. 10. 2016

Vláda přijala nový Akční plán, který má shrnout směřování vládní politiky a zásadní opatření, která se připravují na podporu rozvoje digitálního trhu. Dokument vznikl pod vedením koordinátora digitální agendy ČR, čemuž předcházela detailní diskuze s aktéry z řad ministerstev, hospodářských a sociálních partnerů i odborníky v oblasti ITC. Akční plán formuluje pět hlavních prioritních oblastí – e-skills, e-government, e-commerce, e-bezpečnost a e-výzvy. V rámci jednotlivých priorit pak jsou rozpracována opatření, kterým se bude digitální koordinátor věnovat ve spolupráci s jednotlivými rezorty. V blízké době jde například o úpravy legislativního procesu tak, aby lépe odpovídal digitální agendě, nebo o přípravu právní analýzy ke službám takzvané sdílené ekonomiky.

Kabinet Bohuslava Sobotky na svém jednání 17. října 2016 odsouhlasil aktualizovaný Akční plán pro rozvoj digitálního trhu.

https://www.vlada.cz/cz/media-centrum/aktualne/vlada-bohuslava-sobotky-prijala-novy-plan-pro-digitalni-ekonomiku-149846/

Akční plán je tady: http://digiczech.eu/wp-content/uploads/2016/10/AP-na-web.pdf


Poslední změna 20. 10. 2016 09:53:59

© Krajský úřad Olomouckého kraje