Nová cyklostezka mezi Lupěným a Hněvkovem

Slavnostního otevření se v sobotu dočkala cyklostezka, která vznikla na náspu bývalé železniční trati mezi Lupěným a Hněvkovem na Zábřežsku. Trasa vedoucí malebným údolím Moravské Sázavy měřící 2,5 km si vyžádala na 12 milionů korun a byla hrazena převážně z prostředků Státního fondu dopravní infrastruktury. Částkou 1,6 mil. Kč přispěl také Olomoucký kraj. V rámci slavnostního zahájení provozu si část cyklistické trasy v doprovodu starosty Zábřeha Františka Johna a místostarosty Karla Crhonka aktivně vyzkoušel také hejtman Olomouckého kraje Martin Tesařík.

Cyklostezka mezi Lupěným a Hněvkovem
Informační cedule souběžné naučné stezky
Cyklostezka mezi Lupěným a Hněvkovem
Hejtman Martin Tesařík, starosta Zábřeha František John a místostarosta Zábřeha Karel Crhonek