Noc vědců na UP 2016

Datum30. 09. 2016
Místo konáníNa většině fakult Univerzity Palackého, v Pevnosti poznání a ve Fakultní nemocnici
WWWwww.nocvedcu.upol.cz/
OrganizátorUniverzita Palackého v Olomouci

Přijďte prožít netradiční noc plnou vědy a poznání v prostorách Univerzity Palackého v Olomouci. Poznejte skutečné vědce, postavte si vlastního robota nebo odhalte tajemství lidského mozku.

To vše a desítky dalších zábavných aktivit vás čekají na většině fakult Univerzity Palackého, v Pevnosti poznání a ve Fakultní nemocnici.

Cítíte se bezpečně? Bez ohledu na to, co si pod tím představíte: bezpečnost na silnicích, bezpečí domova, bezpečně na internetu, bezpečnost při práci nebo bezpečné stahování aplikací do mobilního telefonu. Jaká je role vědy v zajišťování všech druhů bezpečí a bezpečnosti? Noc vědců se pokusí najít odpovědi a nabídne řadu nečekaných souvislostí. Slovo bezpečnost v sobě ukrývá péči. Ta však ve staroslověnštině označovala trable, starosti, zármutek nebo útrapy. Bezpečnost tedy znamená bez starostí, bez útrap, bez zármutku.

A právě taková je i Noc vědců. Hoďte starosti a trable za hlavu a přijďte se bavit vědou a poznáváním!

Více informací: ZDE nebo na Facebooku

Noc vědců na UP 2016