Nejtvrdší hasiči bojovali v Olomouci

V hasičský sportovní areál se ve čtvrtek 19. května proměnil prostor před budovou Regionálního centra Olomouc. Po dvouleté pauze se tady konala tradiční soutěž Nejtvrdší hasič přežije - TFA Olomouc 2022. Soutěžící přišel podpořit hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek a jeho náměstek pro oblast sportu Michal Zácha.

Klání se zúčastnili jak profesionální, tak i dobrovolní hasiči z celé České republiky. Celkem se na start postavilo 83 závodníků, z toho 4 ženy. Čekala na ně trať složená ze čtyř úseků.

Soutěžící museli zapojit a rozvinout dvě požární hadice, následně je smotat a pečlivě uložit. Pak je čekalo osmdesát úderů palicí do stěn speciálního boxu, přesun tunelem, transport osmdesátikilogramové figuríny a překonání dřevěné bariéry.

Další úkol spočíval v tom, že se museli dostat na lešení a na jeho vrchol pak vytáhnout dvacetikilové závaží. Cestou do cíle ještě napojili proudnici na monitor. Královskou disciplínou tohoto fyzicky velmi náročného závodu byl výstup do 18. patra výškové budovy Regionálního centra Olomouc.

Nejtvrdší hasiči bojovali v Olomouci

Poslední změna 19. 05. 2022 14:25:07