Nejlepší webové stránky v Olomouckém kraji mají v Mohelnici a obci Lipová-lázně

27. 03. 2017

Z letošního ročníku soutěže Zlatý erb, která hodnotí webové stránky měst a obcí, si nejvyšší ocenění odneslo město Mohelnice a obec Lipová – lázně. Cenu za nejlepší elektronickou službu získaly Němčice nad Hanou – a to konkrétně za mobilní rozhlas.

Ocenění v podobě skleněných plaket a diplomů dnes v Kongresovém sále krajského úřadu předal hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk společně s náměstkem Janem Zahradníčkem.

„Jsem rád, že se do soutěže, která už má v regionu určitou tradici, přihlásilo tolik měst a obcí. Webové stránky neslouží jen k prezentaci městského či obecního úřadu, ale jsou tu především pro obyvatele. Ti jejich prostřednictvím získávají informace o tom, co se v místě, kde žijí, děje. Přímo od dnešních oceněných jsem zjistil, že za nejdůležitější lidé považují zprávy z hlášení obecního rozhlasu,“ řekl Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje.

„Ze zkušeností z předchozích ročníků lze říci, že se úroveň webových stránek měst a obcí neustále zvyšuje. Jsou zaváděny nové elektronické služby. To vše přináší občanům komfort při komunikaci s veřejnou správou,“ doplnil náměstek hejtmana Olomouckého kraje Jan Zahradníček.

Soutěž Zlatý erb letos dospěla do devatenáctého ročníku, krajské kolo se uskutečnilo podvanácté. O vítězství usilovalo osm měst a šest obcí z celého Olomouckého kraje.

O výsledku rozhodovala porota, která webové stránky posuzovala z hlediska grafického zpracování, obsahu povinně zveřejňovaných informací, přehlednosti a přístupnosti pro handicapované občany. Komisi tvořili zástupci Olomouckého kraje, neziskových organizací a médií.

Výsledky krajského kola soutěže Zlatý erb:

Nejlepší webová stránka města

1. Mohelnice

2. Prostějov

3. Lipník nad Bečvou

Nejlepší webová stránka obce

1. Lipová – lázně

2. Přestavlky

3. Vikýřovice

Nejlepší elektronické služby

1. Němčice nad Hanou – mobilní rozhlas

2. Šternberk – placení parkovného přes sms

3. Šumperk – audiovizuální záznamy ze zasedání Zastupitelstva města Šumperka

Více fotografií najdete zde.

Nejlepší webové stránky v Olomouckém kraji mají v Mohelnici a obci Lipová – lázně

Poslední změna 27. 03. 2017 16:19:09