Nejlepší webové stránky má město Jeseník a obec Cholina

12. 03. 2012

Letošní devátý ročník regionální soutěže webových stránek a elektronických služeb měst a obcí Zlatý erb je u konce. Krajská porota vyhodnotila nejlepší weby a elektronické služby a dnes v sídle kraje předala vítězům ocenění. Město Jeseník zvítězilo v kategorii nejlepších webových stránek měst, nejlepší obecní webové stránky má Cholina.

„Weby samospráv jsou každým rokem zajímavější. Je vidět, že komunikace s veřejností skrze moderní komunikační prostředky je pro starosty velice důležitá,“ uvedl náměstek hejtmana Pavel Horák.

Město Jeseník si ze soutěže odnáší cenu také za nejlepší elektronickou službu. Zaujalo porotu zvukovým záznamem ze zasedání zastupitelstva. O první příčku se s městem Jeseník dělí město Olomouc, a to za službu městských památek v trojrozměrné mapě. Veřejnosti se nejvíce líbily webové stránky obce Hradec – Nová ves z Jesenicka. Vítězové všech kategorií postupují do celostátního kola soutěže. Jeho slavností vyhlášení proběhne 2. dubna v Hradci Králové.

Letošního ročníku regionálního kola soutěže Zlatý erb se v Olomouckém kraji zúčastnilo 8 měst a 22 obcí. Celkem 17 účastníků se utkalo o nejlepší elektronickou službu. Více o soutěži na stránkách http://zlatyerb.obce.cz/.

Výsledky regionálního kola soutěže Zlatý Erb 2012:

Nejlepší webová stránka města

1. místo: Jeseník - www.jesenik.org

2. místo: Přerov - www.prerov.eu

3. místo: Loštice - www.mu-lostice.cz

Nejlepší webová stránka obce

1. místo: Cholina - www.obeccholina.cz

2. místo: Náměšť na Hané - www.namestnahane.cz

3. místo: Náklo - www.naklo.cz

Nejlepší elektronická služba

1. místo: Jeseník: indexovaný zvukový záznam ze zasedání zastupitelstva

1. místo: Olomouc: Městské památky v mapě ve 3D