Náhled do historie Branné a okolí

Datum16. 09.-04. 10. 2020
Místo konáníMuzeum Šumperk (Rytířský sál)
OrganizátorVlastivědné muzeum v Šumperku

Krajina mění v průběhu času svou tvář. Není to jen dílo mocné přírody, ale také člověka. Oblast severní části šumperského okresu doznala větších změn po druhé světové válce, zejména v důsledku vysídlení původních německých obyvatel. Ne všechny obce a osady se podařilo znovu plně osídlit, mnohé proto buď zcela, nebo částečně zanikly. Nahlédněte proto s námi prostřednictvím starých pohlednic nejen do historie samotného města Branná (před rokem 1945 Kolštejn), ale především do minulosti řady lokalit v jeho blízkém či vzdálenějším okolí. Na místě mnoha z nich dnes stojí jen pár osamělých domů nebo jen trávou zarůstající zbytky staveb. Výstava vznikla ve spoluautorství I. Buriana, L. Matějčka, V. Klobouka a J. Ošance. Instalaci doplňují předměty ze sbírek muzea se vztahem k dané oblasti.

Náhled do historie Branné a okolí

Poslední změna 07. 09. 2020 11:56:16